• 728-026-226
banner

Już jest dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2020.7.1.

Szanowni Państwo!

Firma Comarch, której jesteśmy Partnerem poinformowała o nowej odsłonie, która daje większe możliwości. Co wprowadzono w programie księgowym ERP Optima? Możliwość przede wszystkim naliczania deklaracji VAT-UE(5) i VAT-UEK(5) i wysyłania ich do systemu e-Deklaracje, dostosowanie deklaracji ZUS RCA do wzoru obowiązującego dla deklaracji składanych za okres od czerwca 2020r. a także nowa funkcja: Checklista – lista zadań do zrobienia.

Program księgowy Optima – jakie zmiany w nowej wersji związane z przepisami?

  • naliczanie deklaracji VAT-UE(5) na nowym formularzu obowiązującym za okres rozliczeniowy od czerwca 2020 roku wraz z jego wydrukami oraz eksportem do systemu e-Deklaracje.
  • naliczanie deklaracji VAT-UEK(5) za okres od stycznia 2020 roku wraz z jej wydrukami oraz eksportem do systemu e-Deklaracje.
  • możliwość uwzględnienia w uldze na złe długi w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz prawnych (CIT) wierzytelności, dla których minęło 30 dni od terminu płatności.
  • deklaracje ZUS RCA do wzoru obowiązującego od rozliczenia za czerwiec 2020.
  • zmiany w naliczaniu wynagrodzeń dla pracowników, którym w trakcie miesiąca zmieniono wymiar etatu i kalendarz lub zmodyfikowano plan pracy.

Nowa wersja Optimy lekiem na tarcze antykryzysowe.

Comarch Optima pomaga użytkownikom uporać się z częstymi zmianami jakie ostatnio wdrażają rządy w dobie pandemii COVID-19.

Uświadamiajmy klientów, że łatwiej uporać się z przepisami podatkowymi oraz tarczami antykryzysowymi przy pomocy funkcjonalnego programu finansowo-księgowego, najszybciej dostosowywanego do zmian na rynku.

Comarch ERP Optima program księgowy. Nowości, które zasługują na szczególną uwagę:

  • funkcja Checklisty. Po zalogowaniu do firmy z lewej strony znajdziemy wysuwany panel „Do zrobienia”, który pomoże nam błyskawicznie stworzyć listę zadań do wykonania.
  • import danych dotyczących deklaracji PIT dla pracowników do 26 lat za pomocą Comarch Migrator.

Film instruktażowy, który szczegółowo prezentuje nową funkcjonalność: „Checklista – lista zadań do zrobienia”:

Jeśli myślą Państwo o wdrożeniu programu księgowego Comarch Optima w swojej firmie lub mają pytania – chętnie służymy pomocą.

Więcej informacji udostępniamy w linku poniżej lub zachęcamy skorzystać z opcji kontaktu https://exeactive.pl/kontakt/ :