Zarządzanie infrastrukturą informatyczną w placówkach oświatowych
Od początku swojej działalności świadczy usługi ukierunkowane dla placówek edukacyjnych – szkoły średnie i podstawowe. Doskonale znamy problematykę IT w szkołach i staramy się wdrażać rozwiązania zapewniające wysoki poziom dostępności w sieci edukacyjnej OSE.
Podejmiemy się prac związanych z administracją sieci i pracowni komputerowych, serwisem komputerów pc i laptopów. Wdrażamy różnego przeznaczenia oprogramowania i systemy informatyczne.
Rozwiązujemy problemy sprzętowe. Wdrażamy systemy IT.
Dbamy o bezpieczeństwo sieci OSE.
Usługi informatyczne dla szkół. Sposoby na poprawne zarządzanie siecią szkolną.
Szkolne sieci teleinformatyczne często wymagają wyjątkowej uwagi administratorów, informatyków. W większości przypadków spotyka się takie szkolne sieci, które zostały utworzone w sposób „how to” lub kompletnie pozostawione same sobie z ustawieniami domyślnymi. Wiele tygodni, miesięcy a nawet lat sieci nieadministrowane mogą pracować nienagannie ale cóż z bezpieczeństwem danych, bezpieczeństwem sieci?
Odpowiedź jest jasna. Każda sieć teleinformatyczna projektowana z myślą o wysokiej dostępności musi być dostępna i trzeba mieć pewność, że będzie działać zawsze! Zawsze mamy na myśli, że sieć taka będzie dostępna przez 99,5% (SLA) dni w roku. Szkolne sieci informatyczne czy jakiekolwiek inne nie są w stanie utrzymać takiego poziomu SLA gdy nie są administrowane.
Do tego wszystkiego potrzeba specjalistycznej wiedzy informatyków, administratorów sieci, wdrożeniowców czy serwisantów oprogramowania a w niektórych przypadkach wsparcia również programistów.
Szkolna sieć informatyczna musi być zarządzana przez serwer lub grupę serwerów. Znacznie ułatwia to administrację taką siecią oraz minimalizuje czas wdrożeń oprogramowania. W szkole nie wystarczy powiedzieć dzieciom „nie wchodź na podejrzane strony…”, „nie klikaj w podejrzane linki…”, „nie klikaj w włącz obsługę makr – Enable content w dokumentach…”. To wszystko trzeba przygotować z poziomu serwerów, które o to wszystko zadbają.
Aby poprawnie zarządzać siecią IT w szkole musimy poświęcić sporo czasu by bezpieczeństwo oraz dostępność wdrożonych usług były na wymaganym poziomie. Duża część sprowadza się do zabezpieczeń sieci, urządzeń sieciowych, komputerów i „peryferiów” (drukarka, skaner, FAX, itp.).
Podstawowe zabezpieczenia sieci.
- używaj mocnych haseł
- konfiguruj każde urządzenie sieciowe zgodnie z zasadami IT
- zabezpiecz urządzenie
- nie zapominaj o aktualizacji
- rób kopie zapasowe
- ukryj wifi bądź zrób separację
- skonfiguruj zaporę sieciową
- użyj oprogramowania antywirusowego
- automatyzuj procesy za pomocą serwerów

Oferujemy:
Administracja szkolną siecią OSE
Zarządzanie pracownią
Naprawa sprzętu komputerowego
Wdrożenia oprogramowania
Administracja serwerów
Zabezpieczenie szkolnej sieci IT
Zdalne wsparcie, help desk
Sprzęt w najlepszych cenach
Konsultacje - IT dla placówek EDU
Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się z Państwem na rozmowę bądź spotkanie. Przeprowadzimy wstępny audyt, przedstawimy zalecenia.